ok

Angajăm

Senior PHP Developer

responsabilități principale:

  • Scrierea unui cod eficient, testabil și reutilizabil
  • Rezolvarea problemelor complexe de arhitectură și de performanță
  • Colaborarea cu dezvoltatorii și proprietarii de produse din echipa agile
  • Ajutor la depanarea, testarea și susținerea produsului
  • Respectarea standardelor companiei pentru codificare
  • Efectuarea recenziei de coduri (code review) și mentoring pentru colegi
  • Acoperirea codului său cu teste

În calitate de Senior Developer, veți fi responsabil pentru dezvoltarea soluțiilor sofisticate de plată bazate pe SAAS.

Candidatul solicitat va avea un nivel ridicat de experiență PHP și o experiență cuprinzătoare în dezvoltarea de software.

Ne așteptăm ca în această poziție, timpul să fie alocat după cum urmează: 50% codare, 30% proiectare și 20% comunicare în echipă.

cerințe:

  • Cel puțin 5 ani de experiență în dezvoltare
  • Abilități puternice de PHP, web frameworks PHP (Laravel, Symphony) și OOP
  • Experiența Javascript va fi un plus (React, Angular)
  • Experiență cu microservicii
  • Experiență în dezvoltarea REST API
  • Cunoaștere bună a bazelor de date relaționale
  • Experiență cu frameworks precum Symfony, Laravel, Lumen
  • AWS (SQS, Lambda, RDS etc.)
  • Cunoașterea arhitecturii aplicațiilor scalabile
  • Lucrul cu sisteme de sarcină mare
  • Înțelegerea amenințărilor la adresa securității și a principiilor “security by design”
  • Înțelegerea ciclului de viață al dezvoltării produsului software
  • Experiență în revizuirea codului
  • Disponibilitatea de a lucra într-un mediu în creștere rapidă

abilități personale necesare:

  • Auto-motivare
  • Abilitatea de a lucra independent
  • Fiabilitate
  • Comunicare excelentă orală și scrisă
  • Organizare
  • Disponibilitatea de a învăța și de a acționa în conformitate cu standardele dezvoltate de companie
  • Concentrare asupra dezvoltării în intervalul de timp specificat

Ce oferim noi

сerințe față de aplicant:

  • Zi de lucru completă, luni - vineri, de la 9-00 la 18-00
  • Venit garantat
  • Angajare oficială
  • Vacanță plătită
  • Lucru în unul din cele mai performante birouri IT din Chișinău
  • Participare la team building-uri și evenimente corporative
  • Oportunitate pentru dezvoltarea profesională în domeniul IT
  • Echipă tânără, amiabilă, fără birocrație
  • Ceai, cafea, din contul companiei
  • Oferim reduceri pentru vizitarea sălii de fitness

Dacă dorești să devii o parte din echipa noastră și condițiile noastre ți se potrivesc, trimite CV-ul, indicând poziția, la adresa: info@amigo.studio.