ok

Angajăm

Java Developer

responsabilități principale:

  • Dezvoltare în cadrul sistemelor corporative pe Java folosind tehnologiile JSF, Richfaces, Hibernate, Servlet, Swing etc.
  • Dezvoltarea serviciilor web REST și SOAP
  • Dezvoltarea modulelor de integrare bazate pe Apache Camel, ActiveMQ
  • Dezvoltare de aplicații pentru Tomcat, Glassfish folosind depozite de date MySQL, DB2, IBM Content Manager
  • Lucrul cu Maven și Subversion
  • Lucrul cu sistemele de operare Windows Server, Linux

cerințe:

  • Studii superioare profesionale
  • Experiență dovedită în dezvoltarea Java - de la 2-3 ani
  • Cunoaștere puternică a SQL
  • Experiență cu tehnologiile JSF, JSP, Servlet, Servicii Web, REST, JDBC, Swing
  • Experiență cu baze de date MySQL, DB2 sau altele
  • Experiență cu Maven, Git
  • Experiență cu sistemele de operare Windows, Linux
  • Cunoașterea limbii engleze la nivelul înțelegerii documentației

va fi un avantaj:

  • Înțelegerea conceptului TDD

Ce oferim noi

сerințe față de aplicant:

  • Zi de lucru completă, luni - vineri, de la 9-00 la 18-00
  • Venit garantat
  • Angajare oficială
  • Vacanță plătită
  • Lucru în unul din cele mai performante birouri IT din Chișinău
  • Participare la team building-uri și evenimente corporative
  • Oportunitate pentru dezvoltarea profesională în domeniul IT
  • Echipă tânără, amiabilă, fără birocrație
  • Ceai, cafea, din contul companiei
  • Oferim reduceri pentru vizitarea sălii de fitness

Dacă dorești să devii o parte din echipa noastră și condițiile noastre ți se potrivesc, trimite CV-ul, indicând poziția, la adresa: info@amigo.studio.